stargate command

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
stargate command

mobilis in mobile


+2
laightangel
Mark Nemo
6 participanți

    din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 6:51 am

    am facut 250k puncte de la 0 in doua luni fara ajutor. chiar am ajutat un coleg din wing cu cateva milioane de de cristal si deuteriu. pe cand colegii tai au urcat cu max 40-50k, deci cred ca produc.
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 6:52 am

    Da si tu prin alianta https://sgccommand.forumgratuit.ro/t4p15-din-ce-cauza-poti-fi-exclus-din-alianta ca numa noi suntem aici , sasi dea si ei cu parerea
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 6:55 am

    sa-si dea cu parerea cu ce? daca e bine sau nu ca am facut in 2 luni de 5 ori mai mult decat cei mai buni de la voi?
    sau sa isi dea cu parerea daca meritati sa averi initialele SGC in tagul aliantei voastre?
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 6:55 am

    Cu apararea?? Smile) poate ei nu au dezvoltat att minele si si-au facut cercetari si flota , un miner mereu face puncte repede , dak tepuneai pe aparare de la inceput nu aveai atatea puncte si uni au punctele tale eu joc de o luna si cv si am 50k pct , vreau sa intru in sgc dar nu prea va pasa de jucatori asa mici + ca oricand ma puteti ataca la ce flote aveti voi Neutral nu crek o sa am drept de a vedea membri on/of sau de circula chiar dak am in wing , pt voi wingul nu insemna nimic , decat luati cei mai buni membri deaici
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 6:56 am

    Cum am mai spus , ati luat membri mai buni la voi din cate am auzit deci nu sunt cei mai buni / nu erau ca dak nu ai observat mai suntem 18 in wing si eu sunt al 6 ca puncte
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 6:57 am

    Deci pt voi conta ca avem SGC in tag si daia nu ne atacati? demonstrati ca nu va pasa si nu va pasat vreodata in orice fel de wing
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 6:59 am

    Tu doar da linkul poate se mai uita cineva
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 7:07 am

    fiecare detaliu din cont (mine, aparere flota, cercetari) au rolul lor si toate contribuie la resursele pe care le produc. important e cat, cand si cum le dezvolti pe fiecare.
    am exact o luna si 2 zile de cand am plecat din wing,, deci stiu ce si cum e treaba pe acolo. cam ce ai vrea sa facem sa va aratam ca ne pasa?
    sa va dam resurse? cum am mai zis daca sunteti in stare sa aveti grija de ele sunteti in stare si sa le faceti singuri.
    de sfaturi vad ca nu aveti nevoi, ca le stiti pe toate
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 7:08 am

    laightangel a scris:
    laightangel a scris:Mai aveti cateva zile maxim de wing in felul acesta , si luci are dreptate , flota este singurul lucru care conteaza aici , nu poti ataca pe nimeni cu lansatoare si lasere Smile) eu am mai putin de 50k puncte si am flota de 15k ( inafara de transportoare si aparare) Nume: Stargate Command Wing
    Eticheta: SGCW
    Membri: 21 pe -
    Rangul tau: Galaran
    Membri: 20 -
    Membri: 18 -
    Membri: 17 -
    Membri: 16 tinand cont ca nu mai sunt in wing , deacum nu mai sunt la curent darnu cred ca o sa ramana 16 mult timp
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 7:10 am

    Singurul care mi-a bubuit flota , singura data a fost DIC din noob pentru 10 minute de neatentie dar nu se va mai intampla , nu de resurse e vorba , voi ne atacati , nu va pasa ce se intampla cu wingul , resurse nu sa intamplat sa ne dati , sfaturi nu neati dat decat tu care zici ca nu meritam sa avem sgc in tag deci chiar cu nimic
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 7:21 am

    sfaturi nu am cum sa iti dau cand tu si colegul tau spuneti ca eu nu stiu sa joc, chiar daca am facut de 5 ori mmai mult in 2 luni decat voi 2 la un loc.
    resurse i-am dat de 2 ori cate 2-3 milioane lui TheOverlord sa isi faca flota. de fiecare data dupa 3-4 zile i-a fost flota sparta. cand n-am ce face cu ele mai bine le trimit direct lu dic, Moonspell sau care mai sunt sa nu ne mai complicam atat.
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 7:24 am

    Cum spui , mie nu mi-ai trimis , dak a fost flota sparta de att ori nui mai trimite pentru flota , dar Overlord nu este singurul din wing care poate avea nevoie de ajutor , nu am zis ca nu sti sa joci doar am ras ca zici k ai facut bani cu apararea , eu pot sa fac resurse cu transportoare usor de la inactivi iar flota mio pot tinne in fs
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 7:26 am

    Ok esti mai mare ma declar invins , ai dreptate , eu sunt noobu si . m-am saturat sa ma cert degeaba Neutral
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 7:29 am

    nam zis ca am facut cu apararea am zis ca si apararea m-a ajutat in egala masura cu flota sau minele.
    lu overlord i-am dat pt ca il cunosc mai demult si am mai jucat impreuna pe alt joc, nu pentru ca e in wing.
    laightangel
    laightangel


    Mesaje : 70
    Data de inscriere : 18/11/2011
    Varsta : 25
    Localizare : Printre norii din Bucuresti

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  laightangel Joi Dec 01, 2011 7:31 am

    Puteai sati faci flota si salvai resursele in fs nu iti trebuia neaparat aparare si asa aveai si flota de atac
    Mark Nemo
    Mark Nemo
    Admin


    Mesaje : 132
    Data de inscriere : 13/05/2011
    Varsta : 52
    Localizare : BUCURESTII NOI

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  Mark Nemo Joi Dec 01, 2011 7:36 am

    luci a scris:bibmo...sitlu tau de joc e de doi bani...u chiar si pe luna ai bagat aparare la greu...u ai puncte din chesti inutile...si cn o cauta cu lumanarea ma? ca daca imi construiesc 1lansator de rachete pe una dintre planete..u deja trebuie sa ceri ajutor sa dai atac sal ca sa poti trece de el...asa ca stai in banca ta ca doar latri degeaba si te bagi in seama gratuit



    neclaritatea cu noest am rezolvat-o....atacurile nu au fost intentionate....referitor la ajutor...cine mi-a cerut mie ajutorul i l-am dat cand am putut....am nave am flota dar nu o tin ca alti jucatori pe o planeta sau luna ca nu ma ataca nimeni....poate din aceasta cauza nu am fost atacat de la inceputul; jocului...despre aparare pe luna...cine poate sa o faca f bn. si eu am aparare pe luni dar nu o sa gasiti niciodata nave acolo decat cand sunt on.....sperie putin pe cei mai mici care ar lua resurse gratis...apoi nici pe luna nu se lasa nimic...parerea mea....altceva...wingul e bun in orice joc de acest tip....acolo sunt jucatorii novici, care invata regulile jocului....cum ar fi ca intr-o alianta cu vreo suta de membrii din care 40 sunt pici sa se puna tot felul de intrebari( ce face un satelit, ce este o luna, etc) in general regulile sunt bune dar la fel ca si justitie trebuie vazut ce a facut fiecare si in functie de gravitatea faptei sa se ia masurile in consecinta....ar fi multe de spus...eu citesc mereu ce apare pe forum dar nu pot raspunde la orice problema personala(neimportanta)....
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 7:49 am

    laightangel a scris:Puteai sati faci flota si salvai resursele in fs nu iti trebuia neaparat aparare si asa aveai si flota de atac

    tot sustii ca stii mai bine, dar zici ca de ce nu va ajutam cu sfaturi.
    fiecare punct in care am investit am investit cu un anumit scop si nu la intamplare.
    asta se vede in clasament.
    pot sa spun ca cunosc jocul foarte bine avand in vedere ca am fost top 10 pe uni 3 acum ceva vreme.
    avatar
    luci


    Mesaje : 14
    Data de inscriere : 11/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  luci Joi Dec 01, 2011 8:10 am

    vai doamne ce se ataca asta daca nu esti de acord cu el sau daca nu ii dai atentie =))....tocmai de asta nu te-am suportat ma niciodata..esti un laudaros....si doar gura e de tn...eu am facut pauza din crescut...ca am avut ceva treaba cu jobu...si o sa mai cad inca odata pt ca lucrez la ceva ce o sa fie gata in seara asta
    avatar
    luci


    Mesaje : 14
    Data de inscriere : 11/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  luci Joi Dec 01, 2011 8:36 am

    si inca ceva..ca sa fie clar..prin ajutor nu e vb de resurse...e vb sa fim o echipa...dar ma rog...sa dus ocazia asta...acu e cam tarziu...cu uni care se ataca intre ei....si cu un gura sparta ca bimbo....ce echipa sa faci
    mihamihai
    mihamihai


    Mesaje : 18
    Data de inscriere : 05/09/2011
    Varsta : 31

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  mihamihai Joi Dec 01, 2011 8:45 am

    bimbo noi am ajutat membri mai mici mereu! intreaba pe cine vrei din alianta cate resurse au primit de la noi! dar tu resursele avute erau bune te ajutau sa cresti dar daca dadeai nu mai aveai pt aparare lol! si in plus pe mine nu ma intereseaza sa ajung in top100 daca nu ma pot masura cu cei care deja sunt acolo! spre deosebire de tine care visezi la top10 chiar daca vei ajunge acolo o sa iti fie greu sa ramai acolo doar cu aparare! lol!
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 9:40 am

    voi sunteti obsedati de apararea mea de pe luna:))
    am cateva plasme si niste turnuri mai mici care sunt acolo sa nu vina sa ma atace pt 2-300k ce le mai las acolo.

    ca tot veni vorba de ajutat. cand am intrat in wing tu erai mult mai dezvoltat decat mine. m-ai ajutat cu ceva?
    mihamihai
    mihamihai


    Mesaje : 18
    Data de inscriere : 05/09/2011
    Varsta : 31

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  mihamihai Joi Dec 01, 2011 11:20 am

    pai ar trebui sa iti aduci aminte mai bine ca mine! si e adevarat nu prea mult! dar nu am zis k eu iam ajutat pe toti! si daca nu ma insel pe tine tea ajutat asasin! intreabal pe ionlucian cine la ajutat cat a fost in academie!
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 11:45 am

    si ce ai rezolvat ca i-ai ajutat cu resurse? ai ramas impreuna cu ei in coada clasamentului.
    pe mine m-a ajutat cu ceva resurse doar overlord in prima zi cand am inceput sa joc si atat, dar dupa ce l-am depasit l-am ajutat si eu.
    pe ai mici care nu stiu sa joace cu cat ii ajuti cu resurse mai mult cu atat nu invata jocul.
    mihamihai
    mihamihai


    Mesaje : 18
    Data de inscriere : 05/09/2011
    Varsta : 31

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  mihamihai Joi Dec 01, 2011 12:16 pm

    macar ar trebui sa te uiti k ioanlucian e in alianta cu tine lol! si eu nu am cerut ajutor dar eu nu dau resurse la altii si voi sa ii faceti ferme proprii! si bimbo macar fii cinstit si recunoaste k ai fost ajutat! stiu sigur k asasin a facuto!
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 12:41 pm

    daca stii sigur, nu stii bine Wink
    singurul care m-a ajutat cu resurse a fost overlord atunci cand am inceput sa joc aici.

    Continut sponsorizat


    din ce cauza poti fi exclus din alianta?? - Pagina 2 Empty Re: din ce cauza poti fi exclus din alianta??

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 6:28 pm