stargate command

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
stargate command

mobilis in mobile


5 participanți

    Intrebari legate de joc

    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mar Aug 23, 2011 4:38 am

    Aici fiecare jucator (mare sau mic) poate pune intrebari legate de joc si i se va raspunde cat mai rapid posibil!
    avatar
    MirceaValentin


    Mesaje : 7
    Data de inscriere : 23/08/2011

    Intrebari legate de joc Empty O noua lume,cand?

    Mesaj  MirceaValentin Mar Aug 23, 2011 5:34 am

    Stie cineva cand se va inaugura o noua lume?
    Am vazut ca la olandezi de exemplu s-a deschis!
    Multumesc!
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mar Aug 23, 2011 5:43 am

    Chiar in momentul acesta ma interesez ca sa iti pot raspunde ... foarte buna intrebare cheers
    avatar
    mazay


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 23/08/2011

    Intrebari legate de joc Empty cum faci o luna

    Mesaj  mazay Mar Aug 23, 2011 5:47 am

    am vazut ca sunt destui care au cate o luna....imi poate spune careva cum se obtine si ce avantaje iti ofera?
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mar Aug 23, 2011 5:48 am

    TheOverlord a scris:Chiar in momentul acesta ma interesez ca sa iti pot raspunde ... foarte buna intrebare cheers

    m-am interesat si se pare ca se va anunta pe forum din timp. Cei mai multi cu care am vorbit cred ca la toamna se va deschide
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mar Aug 23, 2011 5:50 am

    Daca vrei informatii despre luna poti sa citesti aici :

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


    daca tot nu te-ai lamurit o sa incerc sa te lamures eu Very Happy
    avatar
    mazay


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 23/08/2011

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  mazay Mar Aug 23, 2011 6:06 am

    adik vrea sa spuna ca daca imi face cineva praf flota primesc o luna?
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mar Aug 23, 2011 6:08 am

    Da cam asa ceva .. dar daca te face cineva praf ... poate nu mai apuci sa faci derbisul ... asa mai bine vorbesti cu colegii sa te atace ... adik sa iti dea un moonshoot bounce
    avatar
    MirceaValentin


    Mesaje : 7
    Data de inscriere : 23/08/2011

    Intrebari legate de joc Empty Apropos de moonshoot...

    Mesaj  MirceaValentin Mar Aug 23, 2011 7:09 am

    Daca vorbesti cu colegii sa te ajute ,ca sa-ti faci luna,cum trebuie sa-i rasplatesti?
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mar Aug 23, 2011 7:11 am

    un coleg daca te ajuta sa iti faci luna te ajuta pentru ca ii esti coleg si il lasi sa isi recicleze partea lui de derbis deci el pierde decat ceva resurse adik 40% din ce a bagat si timpul :-??
    Mark Nemo
    Mark Nemo
    Admin


    Mesaje : 132
    Data de inscriere : 13/05/2011
    Varsta : 52
    Localizare : BUCURESTII NOI

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Mark Nemo Mier Aug 24, 2011 2:21 am

    MirceaValentin a scris:Stie cineva cand se va inaugura o noua lume?
    Am vazut ca la olandezi de exemplu s-a deschis!
    Multumesc!

    este cam greu sa se deschida un nou univ la noi fiindca cele care sunt cam slab populate...uita-te la Capella..a scazut sub 1000 de jucatori...la bulgari am auzit ca au fost inchise unele ..o sa mai verific si anunt..
    Mark Nemo
    Mark Nemo
    Admin


    Mesaje : 132
    Data de inscriere : 13/05/2011
    Varsta : 52
    Localizare : BUCURESTII NOI

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Mark Nemo Mier Aug 24, 2011 2:21 am

    MirceaValentin a scris:Daca vorbesti cu colegii sa te ajute ,ca sa-ti faci luna,cum trebuie sa-i rasplatesti?


    nu exista nicio rasplata...rasplata cea mai buna este sa iasa la ambii luni...
    Mark Nemo
    Mark Nemo
    Admin


    Mesaje : 132
    Data de inscriere : 13/05/2011
    Varsta : 52
    Localizare : BUCURESTII NOI

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Mark Nemo Mier Aug 24, 2011 2:24 am

    TheOverlord a scris:un coleg daca te ajuta sa iti faci luna te ajuta pentru ca ii esti coleg si il lasi sa isi recicleze partea lui de derbis deci el pierde decat ceva resurse adik 40% din ce a bagat si timpul :-??


    inainte pe alte univ asa era..trebuia sa anunti un operator de joc ca vreai sa faci un moonshoot, dar acum nu mai este nevoie..fiecare isi recicleaza la planeta lui....singura conditie pentru a nu risca ban , mai ales din partea celui mai bine clasat este ca ambele flote sa fie egale in nave ca numar si tip de nave....
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mier Aug 24, 2011 2:49 am

    Mark Nemo a scris:
    MirceaValentin a scris:Stie cineva cand se va inaugura o noua lume?
    Am vazut ca la olandezi de exemplu s-a deschis!
    Multumesc!

    este cam greu sa se deschida un nou univ la noi fiindca cele care sunt cam slab populate...uita-te la Capella..a scazut sub 1000 de jucatori...la bulgari am auzit ca au fost inchise unele ..o sa mai verific si anunt..


    eu din cate am inteles pe unele servere au inceput sa fuzioneze universele pentru a creea unul cu mai multi jucatori ... cine stie poate asa o sa se intample si la noi
    Mark Nemo
    Mark Nemo
    Admin


    Mesaje : 132
    Data de inscriere : 13/05/2011
    Varsta : 52
    Localizare : BUCURESTII NOI

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Mark Nemo Mier Aug 24, 2011 8:53 pm

    TheOverlord a scris:
    Mark Nemo a scris:
    MirceaValentin a scris:Stie cineva cand se va inaugura o noua lume?
    Am vazut ca la olandezi de exemplu s-a deschis!
    Multumesc!

    este cam greu sa se deschida un nou univ la noi fiindca cele care sunt cam slab populate...uita-te la Capella..a scazut sub 1000 de jucatori...la bulgari am auzit ca au fost inchise unele ..o sa mai verific si anunt..


    eu din cate am inteles pe unele servere au inceput sa fuzioneze universele pentru a creea unul cu mai multi jucatori ... cine stie poate asa o sa se intample si la noi

    primii care au inceput sunt nemtii...dar fuziunea nu se face oriunde si oricum.....gandeste-te ca barym nu poate fuziona cu andromeda sau capella(este un exemplu)...fiecare univ aratat mai sus are o anumita caracteristica si daca ar fuziona aceste caracteristici ar disparea....fuziuni se fac doar la universurile vechi....1,2,3 s.a.m.d...........dar eu ma intreb altceva daca aceste noi univ. fuzionate vor avea mai multi jucatori..pt ca cei mai multi joaca in mai multe univ......ce se intampla..va avea mai multe conturi...

    da si eu am auzit de fuziune ... dak se va intampla si la noi vom fi nevoiti sa alegem sa ramanem doar cu 1 cont ... cel mai bun pe care il avem ...MrByla
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Vizitato Mier Aug 24, 2011 10:45 pm

    am citit pe ogame.org pe forumul lor ... ca fiecare jucator isi alege contul cel mai mare in universul tinta pe care vrea sa ramana
    avatar
    garo


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 08/10/2011

    Intrebari legate de joc Empty ogame

    Mesaj  garo Sam Oct 08, 2011 10:42 am

    chestia e ca unii oameni nu au auzit de ogame de exemplu in clasa mea toti joaca aiureala aia de metin2
    Mark Nemo
    Mark Nemo
    Admin


    Mesaje : 132
    Data de inscriere : 13/05/2011
    Varsta : 52
    Localizare : BUCURESTII NOI

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Mark Nemo Mier Noi 23, 2011 1:34 am

    garo a scris:chestia e ca unii oameni nu au auzit de ogame de exemplu in clasa mea toti joaca aiureala aia de metin2


    problema este si de alta natura....eu am multi colegi la serviciu care au jucat ogame si s-au lasat, nu pentru ca nu au avut timp sa joace, ci pentru ca au pierdut cate o flota sau au fost atacati cand nu erau on....de-a lungul timpului(de cand joc eu) am pierdut si eu nave pe prostia mea(am intarziat, am fost sigur ca nu ma ataca nimeni, etc), dar asta nu m-a facut sa ma las de joc......poate si pentru ca pana sa am net, eram ahtiat dupa jocuri de strategie, iar odata cu recomandarea unui coleg ca exista acest joc, si dupa ce am intrat prima oara in univ2, am zis ca am gasit jocul care imi place cel mai mult....si asa este....mai joc si ikariam, dar este altfel(chiar daca am un onorabil loc 150 din peste 9000 de jucatori), am jucat un joc, global wars, un timp crezand ca-mi ofera altceva decat ogame, dar pana la urma tot acesta este cel mai aproape de ce am cautat eu...concluzia mea...ca voi fi cu acest joc mult timp de acum incolo...
    avatar
    BIMBO


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 21/09/2011

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  BIMBO Joi Dec 01, 2011 10:30 am

    metin2 nu poate fi bagat in aceeasi oala cu ogame. metin e rpg, iar ogame e strategie.
    ca tot a venit vorba de ikariam. am jucat si ala pe 2 servere. acum mai joc deocamdata doar pe unul chiar daca m-am cam plictisit, pana cand gasesc un jucator bun sa preia contul, ca imi pare rau sa il las sa se piarda ca sunt top 50. partea naspa la ikariam e ca pe parcurs ce avansezi tot mai necesar e sa bagi bani in joc.
    Mark Nemo
    Mark Nemo
    Admin


    Mesaje : 132
    Data de inscriere : 13/05/2011
    Varsta : 52
    Localizare : BUCURESTII NOI

    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Mark Nemo Vin Dec 02, 2011 10:02 am

    BIMBO a scris:metin2 nu poate fi bagat in aceeasi oala cu ogame. metin e rpg, iar ogame e strategie.
    ca tot a venit vorba de ikariam. am jucat si ala pe 2 servere. acum mai joc deocamdata doar pe unul chiar daca m-am cam plictisit, pana cand gasesc un jucator bun sa preia contul, ca imi pare rau sa il las sa se piarda ca sunt top 50. partea naspa la ikariam e ca pe parcurs ce avansezi tot mai necesar e sa bagi bani in joc.

    si eu joc ikariam...la americani, pe serverul alpha...sunt un loc 130 din cateva mii de jucatori...si nu am bagat niciun leu pana acum si nici nu voi baga...in curand voi avea 10 colonii...diferenta inte ika si ogame e ca acolo este mai liniste...chiar daca si acolo sunt razboaie....

    Continut sponsorizat


    Intrebari legate de joc Empty Re: Intrebari legate de joc

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Mai 18, 2024 9:33 pm